Sort by

Bee has logged 24 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Three Burials of Melquiades Estrada

The Three Burials of Melquiades Estrada

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Sassy Girl

My Sassy Girl

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
More Dates for Kay

More Dates for Kay

1952
×
Read the review Edit this entry  
25
Walk the Dark Street

Walk the Dark Street

1956
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Gambler

The Gambler

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gorath

Gorath

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mothra

Mothra

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry