Sort by

Bee has logged 251 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Prescription: Murder

Prescription: Murder

1968
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Elle

Elle

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Reggie Watts: Spatial

Reggie Watts: Spatial

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Late Phases

Late Phases

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hara-Kiri: Death of a Samurai

Hara-Kiri: Death of a Samurai

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Signal

The Signal

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Brain

The Brain

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stir of Echoes

Stir of Echoes

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★
Edit this entry  
30
Rebirth of Mothra

Rebirth of Mothra

1996
×
★★★
Edit this entry  
29
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★½
Edit this entry  
29
Big Fan

Big Fan

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
Amy Schumer: Live at the Apollo

Amy Schumer: Live at the Apollo

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Artist

The Artist

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pietà

Pietà

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Arrival

Arrival

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
TerrorVision

TerrorVision

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Who Can Kill a Child?

Who Can Kill a Child?

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Oculus

Oculus

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
07
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Three… Extremes

Three… Extremes

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Feast

Feast

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry