Beth has logged 112 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Nasty Piece of Work

A Nasty Piece of Work

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mercy

Mercy

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Shimmer Lake

Shimmer Lake

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fractured

Fractured

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Unsane

Unsane

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
House of the Witch

House of the Witch

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Circle

Circle

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Head Count

Head Count

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Uncanny Annie

Uncanny Annie

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Pure

Pure

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good Boys

Good Boys

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Arizona

Arizona

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Pihu

Pihu

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
American Hangman

American Hangman

2019
×
Read the review Edit this entry