• Brahms: The Boy II

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

  • Us

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Isle of Dogs

  • Hereditary

  • The Open House

    ½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Coco

  • The Houses October Built 2

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • Adventure Time: Elements

  • Adventure Time: Islands

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ½

  • Your Name.

  • The Boy

  • Adventure Time: Stakes

    ★★★★★

  • The Visit

    ★★★★★

  • The Witch

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Big Hero 6

  • The Houses October Built

  • The Grand Budapest Hotel

  • The Lego Movie

  • Teen Beach Movie

  • Life of Pi

  • Amber Alert

  • Wolf Children

    ★★★★★

  • Hugo

  • Tangled

  • The Princess and the Frog

  • Fantastic Mr. Fox

  • Marble Hornets

  • Coraline

    ★★★★★

  • Bolt

  • WALL·E

  • Let the Right One In

    ★★★★

  • Enchanted

  • Hoot

    ★★★★★

  • Aquamarine

  • The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

    ★★★★★

  • Howl's Moving Castle

  • Five Children and It

  • Brother Bear

  • The Room

    ★★★★★

  • Lilo & Stitch

  • Osmosis Jones

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • The Emperor's New Groove

  • Girl, Interrupted

  • But I'm a Cheerleader

  • 10 Things I Hate About You

  • The Blair Witch Project

  • Our Friend, Martin

  • A Bug's Life

  • Mulan

  • Lolita

  • Scream

  • Mars Attacks!

  • The Hunchback of Notre Dame

  • The Craft

    ★★★★★

  • Balto

    ★★★★★

  • Interview with the Vampire

  • The Nightmare Before Christmas

  • The Secret Garden

  • Jurassic Park

  • Porco Rosso

    ★★★★★

  • The Silence of the Lambs

  • Edward Scissorhands

  • Kiki's Delivery Service