Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★½
Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★
Edit this entry  
05
The Hatchet Wielding Hitchhiker

The Hatchet Wielding Hitchhiker

2023
×
½
Edit this entry  
05
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spring

Spring

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★
Edit this entry  
12
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Girl in the Picture

Girl in the Picture

2022
×
★★
Edit this entry  
12
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
Edit this entry  
07
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
Edit this entry  
25
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
Outcast Rockstar

Outcast Rockstar

2019
×
Edit this entry  
03
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Hush

Hush

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★½
Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bean

Bean

1997
×
★½
Edit this entry  
28
Dr. Gama

Dr. Gama

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Offside

Offside

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Road Trip

Road Trip

2000
×
★★
Edit this entry  
07
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Black Orpheus

Black Orpheus

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry