Sort by
  • Trainwreck: Woodstock '99

  • Nope

    ★★★★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

  • Elvis

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

  • The Northman

    ★★★★

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • House of Gucci

  • tick, tick...BOOM!

  • No Time to Die

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Dune

  • C'mon C'mon

  • The Power of the Dog

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Red Rocket

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

  • Tentacle

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Death to 2020

  • Education

  • Alex Wheatle

  • Mank

  • Red, White and Blue

  • Mangrove

  • The Trial of the Chicago 7

  • Lovers Rock

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

  • John Was Trying to Contact Aliens

  • The Grudge

    ★½

  • A Christmas Carol

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • Disconnect To Connect

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Five Bucks at the Door: The Story of Crocks N Rolls

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Waves

    ★★★★