• Sasquatch

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Painting With John

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Possessor

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • A Sun

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Us

    ★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Burning

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Hostiles

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Split

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • The Do-Over

    ½

  • American Honey

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★

  • Certain Women

    ★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★½