Sort by

bulletproofQpid has logged 119 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dracula 3D

Dracula 3D

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ballad in Blood

Ballad in Blood

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Houses October Built 2

The Houses October Built 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Castle of the Creeping Flesh

Castle of the Creeping Flesh

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Level

Level

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
ARÀKHNÊ

ARÀKHNÊ

×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Offseason

Offseason

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Grindhouse

Grindhouse

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
All About Evil

All About Evil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Loose Ends

Loose Ends

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Night Courier

The Night Courier

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
It's Not Custard

It's Not Custard

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Attack of the Lederhosen Zombies

Attack of the Lederhosen Zombies

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sundown: The Vampire in Retreat

Sundown: The Vampire in Retreat

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Flesh for Frankenstein

Flesh for Frankenstein

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bloodsucking Pharaohs in Pittsburgh

Bloodsucking Pharaohs in Pittsburgh

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Raven

The Raven

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fascination

Fascination

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Brides of Dracula

The Brides of Dracula

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hellraiser: Judgment

Hellraiser: Judgment

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hellraiser: Revelations

Hellraiser: Revelations

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Phantasm IV: Oblivion

Phantasm IV: Oblivion

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Society

Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ebola Syndrome

Ebola Syndrome

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry