Sort by

bulletproofQpid has logged 85 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Good Kids

Good Kids

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Miss Nobody

Miss Nobody

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Pistol Shrimps

The Pistol Shrimps

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crawl or Die

Crawl or Die

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
From Paris with Love

From Paris with Love

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cat in the Cage

Cat in the Cage

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Joe Dirt 2: Beautiful Loser

Joe Dirt 2: Beautiful Loser

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Joe Dirt

Joe Dirt

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Shocker

Shocker

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dead Pool

The Dead Pool

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sudden Impact

Sudden Impact

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Enforcer

The Enforcer

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Meatballs

Meatballs

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Funny People

Funny People

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Apollo

The Apollo

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Whiskey Mountain

Whiskey Mountain

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bacardi and Coke Bonanza ‘81

Bacardi and Coke Bonanza ‘81

1981
×
Edit this entry  
18
Spell

Spell

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mako: The Jaws of Death

Mako: The Jaws of Death

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crazy Samurai Musashi

Crazy Samurai Musashi

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Valentine

Valentine

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
Read the review Edit this entry  
15
The Tailor of Panama

The Tailor of Panama

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Match Point

Match Point

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Justice League vs. the Fatal Five

Justice League vs. the Fatal Five

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hooper

Hooper

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Enter the Fat Dragon

Enter the Fat Dragon

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
From the Depths

From the Depths

2020
×
★★
Read the review Edit this entry