Sort by

bulletproofQpid has logged 133 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Season's Greetings

Season's Greetings

1996
×
★★★
Edit this entry  
31
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ghost Story

Ghost Story

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Paganini Horror

Paganini Horror

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Poltergeist III

Poltergeist III

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Psycho III

Psycho III

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Possum

Possum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Urban Legends: Bloody Mary

Urban Legends: Bloody Mary

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cellar Dweller

Cellar Dweller

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Dreams

Bad Dreams

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Visiting Hours

Visiting Hours

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blood Car

Blood Car

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Brain

The Brain

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beyond Re-Animator

Beyond Re-Animator

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nightmare Man

Nightmare Man

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Night Has a Thousand Desires

Night Has a Thousand Desires

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Messengers

The Messengers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Right to Die

Right to Die

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cyclone

Cyclone

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Haunting of Morella

The Haunting of Morella

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Flower with Petals of Steel

The Flower with Petals of Steel

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sharkansas Women's Prison Massacre

Sharkansas Women's Prison Massacre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hell Night

Hell Night

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Long Weekend

Long Weekend

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bleed

Bleed

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Identity

Identity

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Freshwater

Freshwater

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Basket Case 3

Basket Case 3

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Basket Case 2

Basket Case 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knife of Ice

Knife of Ice

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry