• Uncharted

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Soul

    ★★

  • An American Pickle

    ★★

  • Under the Riccione Sun

    ★★★★★

  • #Alive

    ★★★★

  • Coffee & Kareem

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Isi & Ossi

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Float

    ★★★★★

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★★★

  • Fiddler: A Miracle of Miracles

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★★★

  • Someone Great

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★

  • This Is Personal

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Cooked: Survival by Zip Code

    ★★★★

  • How About Adolf?

    ★★★

  • City Of Joel

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Freaks

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★★

  • Cam

    ★★★

  • Ibiza

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★★

  • Rafiki

    ★★★★

  • Bao

    ★★★½

  • Little Woods

    ★★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • The 12th Man

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★½

  • Maktub

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Faces Places

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • American Honey

    ★★★½