bugsyy has logged 373 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★½
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★
Edit this entry  
14
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Edit this entry  
13
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Making of Star Wars

The Making of Star Wars

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★½
Edit this entry  
02
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★½
Edit this entry  
01
The Legend of the Christmas Witch

The Legend of the Christmas Witch

2018
×
Edit this entry  
29
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crocodile Dundee

Crocodile Dundee

1986
×
★★★
Edit this entry  
28
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Who: The Christmas Invasion

Doctor Who: The Christmas Invasion

2005
×
★★★
Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Edit this entry  
07
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★½
Edit this entry  
01
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★½
Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Edit this entry