• The House

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Death to 2021

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★

  • Akakiri

  • Lop & Ochō

  • The Elder

  • T0-B1

  • The Ninth Jedi

  • The Village Bride

  • The Twins

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Come From Away

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Loud House Movie

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • Vivo

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Nitram

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Black Widow

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Far From the Tree

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Us Again

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Tom & Jerry

  • WandaVision

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Burrow