Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Mortal World

Mortal World

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Killers

The Killers

1956
×
★★★★
Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★★
Edit this entry