• Tenet

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • The Package

    ★★★

  • The First Purge

  • Ant-Man and the Wasp

  • King Lear

    ★★★

  • Ayka

    ★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

  • White Fang

  • Arif V 216

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner: Black Out 2022

  • 2048: Nowhere to Run

  • The Current War

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • 2036: Nexus Dawn

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • The Square

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★

  • Logan

    ★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★½

  • The Salesman

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Blue Bicycle

  • Deadpool

    ★★★

  • Blue Mountain State: The Rise of Thadland

    ★★

  • 61 Days

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Rams

    ★★★★