Lyd has logged 37 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Do Not Split

Do Not Split

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
Edit this entry  
25
It's Okay

It's Okay

2020
×
Edit this entry  
25
Oh, Sorry

Oh, Sorry

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Boys State

Boys State

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Present

The Present

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
A Concerto Is a Conversation

A Concerto Is a Conversation

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
White Eye

White Eye

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shoot the Piano Player

Shoot the Piano Player

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Loves of a Blonde

Loves of a Blonde

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Better Days

Better Days

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
In the Heights

In the Heights

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Champions

Champions

2019
×
Edit this entry  
03
Ainhoa

Ainhoa

2016
×
Edit this entry  
02
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Collective

Collective

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry