Sort by

Buckshot_McGee has logged 295 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
Edit this entry  
28
Copshop

Copshop

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Survival Skills

Survival Skills

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gamer

Gamer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Johann Karlo's Gun Driver

Johann Karlo's Gun Driver

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beyond the Rising Moon

Beyond the Rising Moon

1988
×
★★½
Edit this entry  
13
Hands of Steel

Hands of Steel

1986
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hollywood Warrioress: The Movie

Hollywood Warrioress: The Movie

2016
×
Edit this entry  
11
Tiger Claws

Tiger Claws

1991
×
★★★
Edit this entry  
10
Shriek of the Mutilated

Shriek of the Mutilated

1974
×
★★½
Edit this entry  
09
Phobe: The Xenophobic Experiments

Phobe: The Xenophobic Experiments

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Who Else to Blame?

Who Else to Blame?

×
Read the review Edit this entry  
07
Bruised

Bruised

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Creature

Creature

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Crystal

Star Crystal

1986
×
★★★
Edit this entry  
04
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Death Dimension

Death Dimension

1978
×
★★
Edit this entry  
27
Jesus Shows You the Way to the Highway

Jesus Shows You the Way to the Highway

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Raw Force

Raw Force

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's Alive!

It's Alive!

1969
×
★★
Edit this entry  
22
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gags the Clown

Gags the Clown

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Machete Maidens Unleashed!

Machete Maidens Unleashed!

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Door 1 of the 5 Doors to Hell

Door 1 of the 5 Doors to Hell

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Killing Games

The Killing Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Seance

Seance

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ten Minutes to Midnight

Ten Minutes to Midnight

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
The Skull

The Skull

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bingo Hell

Bingo Hell

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Host

The Host

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ringu

Ringu

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry