Sort by

buckett has logged 188 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Brimstone

Brimstone

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mister America

Mister America

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Police Story

Police Story

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Forbidden Zone

Forbidden Zone

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harlan County U.S.A.

Harlan County U.S.A.

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Encounters at the End of the World

Encounters at the End of the World

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Dangerous Lives of Altar Boys

The Dangerous Lives of Altar Boys

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Targets

Targets

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Battle Royale High School

Battle Royale High School

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gunbuster

Gunbuster

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Storytelling

Storytelling

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Next Karate Kid

The Next Karate Kid

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Brother

Brother

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Killer Legends

Killer Legends

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Vanishing Point

Vanishing Point

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry