Sort by

Buck has logged 24 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Red Rock West

Red Rock West

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
Read the review Edit this entry  
26
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Croupier

Croupier

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
Read the review Edit this entry  
23
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
Read the review Edit this entry  
19
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Red Dawn

Red Dawn

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suspicion

Suspicion

1941
×
Read the review Edit this entry  
17
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read prior review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lansky

Lansky

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry