Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
Edit this entry  
03
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
Edit this entry  
01
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
Napoleon

Napoleon

2023
×
Edit this entry  
04
Priscilla

Priscilla

2023
×
Edit this entry  
03
Fair Play

Fair Play

2023
×
Edit this entry  
11
X

X

2022
×
Edit this entry  
29
The Creator

The Creator

2023
×
Edit this entry  
26
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
Edit this entry  
12
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
Read the review Edit this entry  
03
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
Neighbors

Neighbors

2014
×
Edit this entry  
03
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
Edit this entry  
27
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
Edit this entry  
28
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Read the review Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
Read the review Edit this entry  
02
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
Edit this entry  
23
Fast X

Fast X

2023
×
Edit this entry  
21
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
Read the review Edit this entry  
08
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
Edit this entry  
19
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
Read the review Edit this entry  
19
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
Read the review Edit this entry  
15
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
Renfield

Renfield

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Air

Air

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Good Person

A Good Person

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
Edit this entry  
20
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry