Sort by

BubblesOfRandom has logged 37 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Three Kings

The Three Kings

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Frost/Nixon

Frost/Nixon

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harriet

Harriet

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Guess Who

Guess Who

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marvel One-Shot: Agent Carter

Marvel One-Shot: Agent Carter

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marvel One-Shot: Item 47

Marvel One-Shot: Item 47

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marvel One-Shot: The Consultant

Marvel One-Shot: The Consultant

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor

Thor

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Slay Belles

Slay Belles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry