Sort by

BubblesOfRandom has logged 302 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Admirable Crichton

The Admirable Crichton

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scarface

Scarface

1932
×
★★½
Edit this entry  
26
Last Train to Christmas

Last Train to Christmas

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Scrooge

Scrooge

1970
×
Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Carry On Nurse

Carry On Nurse

1959
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Secret of My Success

The Secret of My Success

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Salt

Salt

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
The Professor

The Professor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Topsy-Turvy

Topsy-Turvy

1999
×
★★½
Edit this entry  
27
Lost on Journey

Lost on Journey

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
The Chinatown Files

The Chinatown Files

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Let's Kill Ward's Wife

Let's Kill Ward's Wife

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
ABBA: The Movie

ABBA: The Movie

1977
×
★★★
Edit this entry  
05
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★½
Edit this entry  
03
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Edit this entry  
02
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
House of the Witch

House of the Witch

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Edit this entry  
31
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★
Edit this entry  
31
The Mummy's Hand

The Mummy's Hand

1940
×
★★
Edit this entry  
31
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frankenstein Meets the Wolf Man

Frankenstein Meets the Wolf Man

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★½
Edit this entry  
02
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★
Edit this entry  
15
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Edit this entry  
14
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ghosts of War

Ghosts of War

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry