Sort by

Mari has logged 225 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dog Days

Dog Days

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Glory Daze: The Life and Times of Michael Alig

Glory Daze: The Life and Times of Michael Alig

2015
×
★★½
Edit this entry  
10
Party Monster

Party Monster

2003
×
★★★★
Edit this entry  
10
The American Meme

The American Meme

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Cam

Cam

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Billionaire Boys Club

Billionaire Boys Club

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
02
The United States of Leland

The United States of Leland

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★
Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
Edit this entry  
22
Slice

Slice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Apostle

Apostle

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Jack White: Kneeling At The Anthem D.C.

Jack White: Kneeling At The Anthem D.C.

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
Read the review Edit this entry  
27
The Good Neighbor

The Good Neighbor

2016
×
★½
Edit this entry  
24
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
SPF-18

SPF-18

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Splatter

Splatter

2009
×
½
Edit this entry  
03
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Teenage Bank Heist

Teenage Bank Heist

2012
×
Edit this entry  
31
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Perfect Host

The Perfect Host

2010
×
★★
Edit this entry