Ben has logged 48 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Edit this entry  
23
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
21
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★
Edit this entry  
13
Father Goose

Father Goose

1964
×
★★½
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★½
Edit this entry  
05
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Edit this entry  
04
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
24
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Edit this entry  
23
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★★
Edit this entry  
16
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Edit this entry  
14
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
We Were Soldiers

We Were Soldiers

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry