Sort by

Todd has logged 27 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★
Edit this entry  
24
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★½
Edit this entry  
23
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
War Machine

War Machine

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★
Edit this entry  
16
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Demolition

Demolition

2015
×
★★½
Edit this entry  
10
The Keepers

The Keepers

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Devil's Playground

Devil's Playground

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moana

Moana

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Frightmare

Frightmare

1981
×
★★★
Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry