Sort by

Todd has logged 175 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
J. Edgar

J. Edgar

2011
×
★★
Edit this entry  
30
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Some Freaks

Some Freaks

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Obit

Obit

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
Jerry Before Seinfeld

Jerry Before Seinfeld

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
American Made

American Made

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Buck

Buck

2011
×
★★½
Edit this entry  
03
Gold

Gold

2016
×
★★
Edit this entry  
29
Fences

Fences

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Night Train to Terror

Night Train to Terror

1985
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Room

The Room

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Saint

The Saint

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Allied

Allied

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Catfight

Catfight

2016
×
★★½
Edit this entry  
11
The Pit

The Pit

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Pit

The Pit

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Gunman

The Gunman

2015
×
★★
Read the review Edit this entry