Sort by

Megan has logged 31 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
We Are Freestyle Love Supreme

We Are Freestyle Love Supreme

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fallen

Fallen

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Salt-N-Pepa

Salt-N-Pepa

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Blood Kin

Blood Kin

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Lift You Up

Lift You Up

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Plastic Bag

Plastic Bag

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hysterical Girl

Hysterical Girl

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Waiting to Exhale

Waiting to Exhale

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crime Scene

Crime Scene

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
National Theatre Live: Dick Whittington – A Pantomime for 2020

National Theatre Live: Dick Whittington – A Pantomime for 2020

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Technology/Transformation: Wonder Woman

Technology/Transformation: Wonder Woman

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Mothlight

Mothlight

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Love Is the Message, the Message Is Death

Love Is the Message, the Message Is Death

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lola Versus

Lola Versus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry