Sort by

Megan has logged 222 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Annie Live!

Annie Live!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dr. Death

Dr. Death

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Breathe the Night

Breathe the Night

×
★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jagged

Jagged

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Good Lord Bird

The Good Lord Bird

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Annette

Annette

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Chris Gethard: Half My Life

Chris Gethard: Half My Life

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Funny People

Funny People

2009
×
Edit this entry  
04
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Purge

The Purge

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
King of the Bingo Game

King of the Bingo Game

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry