Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Gone in the Night

Gone in the Night

2022
×
Edit this entry  
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read prior review Edit this entry  
21
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
Edit this entry  
21
Violent Night

Violent Night

2022
×
Edit this entry  
14
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
She Said

She Said

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
This Much I Know to Be True

This Much I Know to Be True

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fleishman Is in Trouble

Fleishman Is in Trouble

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Josh Gondelman: People Pleaser

Josh Gondelman: People Pleaser

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Atsuko Okatsuka: The Intruder

Atsuko Okatsuka: The Intruder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Call Me Miss Cleo

Call Me Miss Cleo

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Welcome to Chippendales

Welcome to Chippendales

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Adam

Black Adam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Lizzo

Love, Lizzo

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Matt Rogers: Have You Heard of Christmas?

Matt Rogers: Have You Heard of Christmas?

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hasan Minhaj: The King's Jester

Hasan Minhaj: The King's Jester

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Val

Val

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bros

Bros

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Willow

Willow

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nick Kroll: Little Big Boy

Nick Kroll: Little Big Boy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trevor Noah: I Wish You Would

Trevor Noah: I Wish You Would

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Chris Redd: Why Am I Like This?

Chris Redd: Why Am I Like This?

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Causeway

Causeway

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Policeman

My Policeman

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Raymond & Ray

Raymond & Ray

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry