Sort by

Ben has logged 244 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sumotherhood

Sumotherhood

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Who: The Church on Ruby Road

Doctor Who: The Church on Ruby Road

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chicken Run: Dawn of the Nugget

Chicken Run: Dawn of the Nugget

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Trolls Band Together

Trolls Band Together

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Genie

Genie

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Diary of a Wimpy Kid Christmas: Cabin Fever

Diary of a Wimpy Kid Christmas: Cabin Fever

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Crash

Crash

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kokomo City

Kokomo City

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Who: The Giggle

Doctor Who: The Giggle

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Who: Wild Blue Yonder

Doctor Who: Wild Blue Yonder

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
BLUE EYE SAMURAI

BLUE EYE SAMURAI

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
Read the review Edit this entry  
28
Dashing Through the Snow

Dashing Through the Snow

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Who: The Star Beast

Doctor Who: The Star Beast

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Nerve

Nerve

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
In Cold Blood

In Cold Blood

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dicks: The Musical

Dicks: The Musical

2023
×
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Evils Surrounding Elvis

The Evils Surrounding Elvis

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Invincible: Atom Eve

Invincible: Atom Eve

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry