Sort by

Amen has logged 342 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix

The Matrix

1999
×
Read the review Edit this entry  
26
Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
Read the review Edit this entry  
21
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Father of the Bride Part II

Father of the Bride Part II

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Monster High: Why Do Ghouls Fall in Love?

Monster High: Why Do Ghouls Fall in Love?

2012
×
Read the review Edit this entry  
06
Constelações

Constelações

2016
×
Edit this entry  
01
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
Read the review Edit this entry  
31
Inside 'Inside Llewyn Davis'

Inside 'Inside Llewyn Davis'

2014
×
Edit this entry  
31
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
Read the review Edit this entry  
24
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Dealing with Death

Dealing with Death

2020
×
Edit this entry  
22
The Joy Of Things

The Joy Of Things

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bergman's Ghosts

Bergman's Ghosts

2021
×
Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Bad Moon

Bad Moon

1996
×
Read the review Edit this entry  
16
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
Read the review Edit this entry  
16
The Rocking Horsemen

The Rocking Horsemen

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Night Stalker

The Night Stalker

1972
×
Read the review Edit this entry  
15
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
Read the review Edit this entry  
14
The Milky Way

The Milky Way

2007
×
Read the review Edit this entry  
13
Slaughterhouse-Five

Slaughterhouse-Five

1972
×
Read the review Edit this entry  
12
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
Read the review Edit this entry  
11
Os Amigos

Os Amigos

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Village of the Damned

Village of the Damned

1960
×
Read the review Edit this entry