A.M has logged 38 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Faces

Faces

1968
×
Read the review Edit this entry  
30
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Frozen

Frozen

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
Stolen Kisses

Stolen Kisses

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Party

The Party

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
The Tribe

The Tribe

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Serpico

Serpico

1973
×
Read the review Edit this entry  
24
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
Read the review Edit this entry  
22
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
Read the review Edit this entry  
20
Waves

Waves

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
Read the review Edit this entry  
19
Following

Following

1998
×
Read the review Edit this entry  
17
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
Read the review Edit this entry  
16
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
Read the review Edit this entry  
12
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
Read the review Edit this entry  
10
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
Read the review Edit this entry  
09
Downhill

Downhill

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
Read the review Edit this entry  
07
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love Streams

Love Streams

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Emma.

Emma.

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
Read the review Edit this entry  
02
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
New York, New York

New York, New York

1977
×
Read the review Edit this entry