Sort by

brynn helena has logged 402 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Teacher

A Teacher

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Daddy

Daddy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
After Ever Happy

After Ever Happy

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
Saw

Saw

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry