Sort by

Bryce has logged 30 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Minutemen

Minutemen

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Turner & Hooch

Turner & Hooch

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cinderfella

Cinderfella

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Biscuit Eater

The Biscuit Eater

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Minions

Minions

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry