Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Take Care of Maya

Take Care of Maya

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Haunting in Connecticut

The Haunting in Connecticut

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Run Rabbit Run

Run Rabbit Run

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Look Away

Look Away

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Identity

Identity

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Windfall

Windfall

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Burn

Burn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★½
Edit this entry  
05
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Piggy

Piggy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hostel

Hostel

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sound of Freedom

Sound of Freedom

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry