Sort by

Bryan has logged 86 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Open Grave

Open Grave

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
CBGB

CBGB

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lantana

Lantana

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Vengeance of the Zombies

Vengeance of the Zombies

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Night of the Zombies

Night of the Zombies

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Crawlspace

Crawlspace

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Nightmare City

Nightmare City

1980
×
Read the review Edit this entry  
21
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Elysium

Elysium

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Compliance

Compliance

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
World War Z

World War Z

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Silence

The Silence

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
King of the Zombies

King of the Zombies

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mud

Mud

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Waiting for

Waiting for "Superman"

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trance

Trance

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
42

42

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Living Dead Girl

The Living Dead Girl

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
White Zombie

White Zombie

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Host

The Host

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Admission

Admission

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tribulation

Tribulation

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Plato's Run

Plato's Run

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Game Change

Game Change

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
This Must Be the Place

This Must Be the Place

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry