Sort by

brurgerking777 has logged 67 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
21

21

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Black Stallion

The Black Stallion

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Starving Games

The Starving Games

2013
×
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Miracle Season

The Miracle Season

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
When the Game Stands Tall

When the Game Stands Tall

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mr. Harrigan's Phone

Mr. Harrigan's Phone

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Deep End of the Ocean

The Deep End of the Ocean

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry