Bruno has logged 17 entries for films during October 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Stray Dogs

Stray Dogs

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
A Touch of Sin

A Touch of Sin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Filth

Filth

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Congress

The Congress

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Mud

Mud

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry