Sort by

Bruno has logged 261 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home

Home

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
23
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
OtherLife

OtherLife

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Margaret

Margaret

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Extinction

Extinction

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Armpits

Armpits

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hidden

Hidden

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Our Beloved Month of August

Our Beloved Month of August

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Void

The Void

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
3096 Days

3096 Days

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry