Sort by
  • Racionais MC's: From the Streets of São Paulo

    ★★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★★

  • The Innocents

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Mobile Suit Gundam Hathaway

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • M8 - When Death Rescues Life

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Primal

    ★★★★½

  • The Beach House

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Triple Threat

    ★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Godzilla: City on the Edge of Battle

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★★½

  • 2048: Nowhere to Run

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★

  • The Square

    ★★★

  • BLAME!

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • It Comes at Night

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • The Young Karl Marx

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★★

  • Silence

    ★★★★½