• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Get the Goat

    ★★★½

  • The Edge of Theocracy

    ★★★★

  • Just Another Christmas

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • Onward

    ★½

  • The Father

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • 1917

    ★★

  • The Addams Family

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • The Lion King

    ½

  • Monica and Friends: Bonds

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★

  • QT8: The First Eight

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • Glass

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • The Last Hangover

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

  • Ready Player One

    ★★★

  • Tomb Raider

  • Black Panther

    ★★★

  • Wonder

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Justice League

  • Coco

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • It

    ★★★

  • Toc Toc

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

    ½

  • Wonder Woman

    ★★

  • El Revenge

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Internet - The Movie

    ★½

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • My Mom is a Character 2

    ★★★

  • Assassin's Creed

    ½

  • Moana

    ★★

  • Split

    ★★★

  • Sing

    ★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Porta dos Fundos: Contrato Vitalício

  • Nerve

    ★★★

  • Central Intelligence

  • Now You See Me 2

    ★★

  • The Angry Birds Movie

    ★½

  • God's Not Dead 2

    ½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Deadpool

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★½

  • Califórnia

    ★★★

  • The Intern

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • Dumb and Dumber To

    ★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★½