Sort by

Anthony has logged 36 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Captain America

Captain America

1990
×
Read the review Edit this entry  
30
Superman III

Superman III

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Nighthawks

Nighthawks

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
You People

You People

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
King Kong

King Kong

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prince of Magicians

The Prince of Magicians

1901
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
An Impossible Balancing Feat

An Impossible Balancing Feat

1902
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Four Troublesome Heads

The Four Troublesome Heads

1898
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Who Are You, Charlie Brown?

Who Are You, Charlie Brown?

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ride Your Wave

Ride Your Wave

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry