Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Final Fantasy VII: Advent Children

Final Fantasy VII: Advent Children

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Madame Web

Madame Web

2024
×
Read the review Edit this entry  
11
Thriller 40

Thriller 40

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Grounded II: Making The Last of Us Part II

Grounded II: Making The Last of Us Part II

2024
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Splinter

Splinter

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Strange Brew

Strange Brew

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crashing

Crashing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pokémon: The Movie 2000

Pokémon: The Movie 2000

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
Read the review Edit this entry  
04
Super

Super

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suzume

Suzume

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Renaissance: A Film by Beyoncé

Renaissance: A Film by Beyoncé

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
BLUE EYE SAMURAI

BLUE EYE SAMURAI

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ninja Terminator

Ninja Terminator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Plane

Plane

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sly

Sly

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry