Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Beasts

The Beasts

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Maestro

Maestro

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
It Lives Inside

It Lives Inside

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Samurai

The Twilight Samurai

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kaili Blues

Kaili Blues

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Winnie the Pooh: Blood and Honey

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Monster

Monster

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Evil Does Not Exist

Evil Does Not Exist

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Perfect Days

Perfect Days

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
PAW Patrol: The Mighty Movie

PAW Patrol: The Mighty Movie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Minamata

Minamata

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
BEEF

BEEF

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
ATM

ATM

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
65

65

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aria

Aria

2023
×
Read the review Edit this entry  
05
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Plan 75

Plan 75

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Close

Close

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry