• Obi-Wan Kenobi

    ★★★★★

  • Crush

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Through My Window

    ½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Lulli

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Hawkeye

    ★★½

  • Home Sweet Home Alone

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Father Christmas Is Back

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Stuck Together

    ★★½

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Tempos

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★½

  • Birds of Paradise

    ★★★½

  • Confessions of an Invisible Girl

    ★★

  • Silent Night

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Attica

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Lead Me Home

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Cyrano

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

  • The Secret Diary of an Exchange Student

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • The Windshield Wiper

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • On My Mind

    ★★½