Anthony has logged 24 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
28
McCartney 3, 2, 1

McCartney 3, 2, 1

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Tommy

Tommy

1975
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Edit this entry  
20
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ziggy Stardust and the Spiders From Mars

Ziggy Stardust and the Spiders From Mars

1979
×
★★★★
Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Young Girls Turn 25

The Young Girls Turn 25

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Lola

Lola

1961
×
★★★½
Edit this entry  
01
Monterey Pop

Monterey Pop

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry