Anthony has logged 226 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Read prior review Edit this entry  
23
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Edit this entry  
11
House

House

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
03
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Company

Company

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Edit this entry  
27
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
Edit this entry  
14
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
Edit this entry