• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • A Man Named Scott

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

  • No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Cry Macho

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

    ★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • The Pigs

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • The Prom

    ½

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Truman & Tennessee: An Intimate Conversation

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • Run

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • An American Pickle

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★