Sort by

brooke 🎨🌻 has logged 247 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Honeydew

Honeydew

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ted Bundy: American Boogeyman

Ted Bundy: American Boogeyman

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Farmer and the Belle: Saving Santaland

The Farmer and the Belle: Saving Santaland

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
Read the review Edit this entry  
13
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Getaway

Getaway

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Unsane

Unsane

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
How I Live Now

How I Live Now

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry