• Yojimbo

    ★★★★½

  • Night at the Museum

    ★★★½

  • Family Guy Presents: It's a Trap!

    ★★★

  • Seven Samurai

    ★★★★★

  • Mysterious Skin

    ★★★★

  • Twister

    ★★★½

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½

  • V for Vendetta

    ★★★★

  • McCartney 3,2,1

    ★★★½

  • City of God

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • The Treasure of the Sierra Madre

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Lawrence of Arabia

    ★★★½

  • The Prince of Egypt

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★